Z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, Fundacja „Wolność i Demokracja” i Partnerzy organizuje  6. edycję wydarzenia o nazwie „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Jest to największy bieg pamięci w Polsce. Tegoroczna edycja Biegu „Tropem Wilczym” jest wyjątkowa, ponieważ odbywa się w roku, w którym świętujemy 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.W tak ważnym wydarzeniu będzie również uczestniczyć Polonia mieszkająca w Austrii.

Niedziela, 4 marca 2018 o godzinie 11:00 w parku przed zamkiem Neugebäude Schloss w 11tej dzielnicy Wiednia zorganizowany zostanie “Bieg Tropem Wilczym”. Bieg wystartuje w całej Polsce oraz za granicą o tej samej godzinie tj o 12:00. Weźmie w nim udział 70 tysięcy biegaczy z 333 miast w Polsce oraz 8 miast za granicą. Będą to: Wiedeń (Austria), Londyn (Anglia), Penrose Park oraz Healesville (Australia), Nowy York i Chicago (USA), Hurth (Niemcy) oraz Wilno (Litwa).

Bieg Tropem Wilczym w Wiedniujest realizowany przy współpracy z berlińskim odziałem Związku Polaków w Niemczech RODŁO,  Światową Federacje Sportu PolonijnegoFederację Polaków w Austrii i Polską Federację NordicWalking. Bieg będzie się odbywał na trasach rekreacyjnych przed zamkiem Neugebäude, leżącym na szlaku przemarszu wojsk Jana III Sobieskiego, ktorzy po wygranej bitwie pod Wiedniem, ruszyli w kierunku Parkan aby tam odnieść nad wojskami osmańskimi ostateczne zwycięstwo. W ten sposób organizatorzy chcą nawiązać do czynów zbrojnych oręża polskiego.

Wyznaczona trasa obejmie dystans honorowy tj. 1963 metrów (to nawiązanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek). Bieg nie ma charakteru rywalizacji sportowej, dlatego też czas nie będzie mierzony. Zapisy rozpoczną się bezpośrednio przed biegiem i potrwają od godz. 11:00 do 11:45. Udział w biegu nie podlega opłacie startowej ! Dla uczestników przygotowane są atrakcyjne pakiety pamiątkowe wraz z okolicznościowym medalem.

Zaangażowanie w projekt potwierdza, że idea i wartości, o które swoją walkę oparli Żołnierze Wyklęci są dzisiaj wciąż żywe i aktualne.

więcej na —> http://poloniasport.com